ПРИНЦИПИ

 
 

ПРИНЦИПИ
Сьогодні в мистецькій освіті жорстко борються дві тенденції.

Одна з них ностальгічне зітхання з приводу втрати позицій, коли вища школа в мистецтві формувала Людину. А сформувавши певний тип духовно-етичних ціннісних орієнтирів, намагалася додати до цієї базисної основи практичні навички ремесла.

Інша - агресивно прагматуючи, нищівно відкидає всі "додатковості" загальнокуль-турних обертонів, історичного досвіду минувшини. В результаті, концентруючись на професійно-механічному оволодінні функціями ремесла, досягає реального, хоча, як правило, лише зовнішнього, психо-фізіологічного результату-впливу на аудиторію.

Надзавданням прибічників першої тенденції виявляється ствердження свого творчого Его, вони потребують і прагнуть в першу чергу самовираження. Прибічники іншої - потребують і домагаються успіху, в першу чергу, як забезпечення матеріального становища, а через нього - самовдоволення.

Чи можливий тут компроміс?.. Ні!..
Можливий баланс.

Він полягає у вихідній ідеї - я маю займатися улюбленою справою. Світ, в який я поринаю, повинен захоплювати мене, захоплювати процесом, оточенням, аурою.

Гарантією справжності, лакмусовим папірцем ціннісних орієнтирів тут може бути, мабуть, одне - чуття власної гідності, творча гордість і смак! А для набуття впевненості у відповідній "силі тяжіння" треба чуттєво знати, отже, пропустити через свою душу радощі і болі попередників, їх досвід, чуття перспективи.

Виходячи з цих міркувань, ми поклали в основу навчання у нашому вищому навчальному закладі принцип: Від практики до теорії.

Ми хочемо запропонувати студентові - спробуй! Зроби!.. І знайди відповідь на всі питання, що у тебе виникнуть: Чому так, а не інакше? Як краще? Де шукати? Що забезпечить досягнення мети? В який спосіб реалізувати задумане?.. Який виражальний засіб обрати?.. Тихіше чи голосніше?.. З руху чи статично?.. Експресивно чи імпресіоністично?.. Комфортно чи атракціонно?..

Таємничий світ мистецтва відкриється глядачеві тоді, коли ти, віднайшовши свої чи використавши вже віднайдені пружини впливу, створиш цю таємницю. Зрештою вона проста - твоя самобутність, неповторність, особистісність. Правда, за однієї умови - її потрібності твоєму співрозмовнику.

Мистецтво - це потреба в публічному висловлюванні. Ти маєш стати бажаним глядачеві… До того ж - своєму глядачеві. Шлях до цього не простий. Тому ми чекаємо до себе людей амбіційних, але здатних відчувати біль іншого як свою. А радість - тим більше.

Життя - єдине джерело натхнення. Спостереження - основний принцип накопичення потреби у публічному спілкуванні, гарантія успіху. Безумовно, за наявності деяких "дрібничок-передумов" - творчої уяви і фантазії, емоційної гнучкості і чуття ритму, здатності бачити внутрішнім зором бачене колись і виділяти в ньому сутнісне тощо.

Творець!.. Митець!… Особистість!
Ремесло!.. Майстерність!.. Професія!
Це складові нашого девізу!


Ми чекаємо Вас, тих, хто хоче творити, забезпечивши собі це право наполегливою попередньою працею!

І ще… Ми не кричимо - ми вчимо… Щоденно і вимогливо.


Создан 29 ноя 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
рублей Яндекс.Деньгами
на счёт 41001350233721 (Деньги идут на благотворительность)
Маленьким детям
ЯндексЯндекс. ДеньгиХочу такую же кнопку